Loading изложби

« Сите изложби

  • This event has passed.

Прошетка низ изложбата на Борко Лазески со Д-р Кирил Пенушлиски

април 3, 2018 @ 19:00 - 20:00

Share Button

Нa 3-ти април (вторник), со почеток во 19 часот, во просториите на Даут пашиниот амам, ќе се одржи предавање со прошетка низ изложбата на Борко Лазески, со историчарот на уметност проф. Д-р Кирил Пенушлиски.

На истото, публиката ќе може директно да се запознае поблиску со делото и творештвото на големиот Борко Лазески, и во интеракција со д-р Пенушлиски и да дознае нешто повеќе.

Влезницата е симболични 50 денари.

Share Button

Информации

Датум:
април 3, 2018
Време:
19:00 - 20:00

Локација

Daut Pasha Hamam
Krushevska 1A
Skopje, 1000 Macedonia
+ Google Map