Loading изложби

« Сите изложби

  • This event has passed.

Изложба на Влахо Буковац – Ремек дела од ризницата на НГМ

мај 19, 2018 @ 20:00 - 22:00

Share Button

Ремек дела од ризницата на НГМ, изложба на Влахо Буковац, 19 мај 2018 година, 20 часот

Куратор: Кирил Пенушлиски

Share Button

Информации

Датум:
мај 19, 2018
Време:
20:00 - 22:00
Event Tags:
, ,
Website:
https://www.facebook.com/events/1989256878067780/

Локација

Мала Станица – Национална Галерија На Македонија
Ул. Јордан Мијалков 18
Skopje, MK 1000 Macedonia
+ Google Map
Тел.
+389(0) 2 3126-856
Website:
https://nationalgallery.mk